Menu

Wizzair

1

Wizz Air - Odprawa online

Samodzielne odprawienie się online w Wizz Air to najtańsza forma odprawienia się przed lotem. Od 15 sierpnia 2017 roku zostały wprowadzone zmiany. Jeżeli pasażer wykupił miejsce podczas rezerwacji, odprawy online może dokonać 30 dni przed planowanym odlotem. Jeżeli nie wykupił miejsca - 48 godzin przed odlotem. W przypadku lotów powrotnych, jeśli pasażer nie wykupił miejsca, może odprawić się po udostępnieniu odprawy przez przewoźnika na lot do miejsca docelowego, najwcześniej 15 dni przed odlotem. Odprawić należy każdego pasażera osobno. Za brak wydrukowanej karty pokładowej na lotnisku pobierana jest dodatkowa opłata.

Mailem otrzymasz link do odprawy online. Kliknij go i postępuj zgodnie z instrukcją. Będziesz proszony o uzupełnienie danych każdego pasażera lecącego linią lotnicza Wizz Air. Potrzebny Ci będzie dowód osobisty lub paszport, jeśli jest wymagany na trasie, którą podróżujesz. Oprócz imienia, nazwiska, daty urodzenia itp. Trzeba przepisać również numer i serię dokumentu. Pamiętaj, by na lotnisko zabrać ze sobą ten sam dokument, którego użyjesz do odprawy.

Na zakończenie odprawy otrzymasz plik z kartą pokładową. Wydrukuj ją (może być czarno-biały wydruk) i zabierz ze sobą na lotnisko. Jeśli zabierasz ze sobą bagaż rejestrowany, musisz być na lotnisku najpóźniej na 40 minut przed planowanym odlotem. Podczas oddawania bagażu i kontroli pokaż wydrukowaną kartę pokładową i dokument.