Menu

Wizzair

1

Informacje o Wizz Air

Węgierskie tanie linie lotnicze obsługujące lotniska większości dużych miast Europy Wschodniej, Środkowej i Zachodniej. Oprócz tego tanie linie lotnicze WizzAir latają również do Gruzji, Azerbejdżanu, Izraela, Turcji i Dubaju. Tanie loty Wizz Air z polski odbywają się z lotnisk w Warszawie, Łodzi, Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu. Linia lotnicza WizzAir oferuje wiele promocji i zniżek na loty po Europie i poza nią.

Tanie loty wykonywane są samolotami bez podziału na klasy rezerwacyjne. Loty obsługiwane są Airbusami A320, mogącymi pomieścić, zależnie od wersji, do ok. 200 pasażerów.

Każdemu pasażerowi w ramach biletu przysługuje mały bagaż podręczny. Zabranie na pokład dużego bagażu podręcznego wiąże się z opłatami. Jedna osoba może wnieść na pokład tylko jedną sztukę bagażu (damskie torebki są traktowane jak bagaż). Bagaż rejestrowany w Wizz Air nie jest wliczony w cenę biletu. Każdy pasażer może dokupić maksymalnie sześć sztuk bagażu rejestrowanego o wadze do 23 lub 32 kg. Cena uzależniona jest od trasy i dat podróży.