Menu

Wizzair

1

Wizz Air - Bagaż rejestrowany

W liniach lotniczych Wizz Air bagaż rejestrowany nie jest wliczony w cenę biletu. Każdy pasażer podczas rezerwacji może dokupić dodatkowe sztuki bagażu rejestrowanego. Maksymalnie jedna osoba może przewozić sześć sztuk bagażu rejestrowanego w WizzAir. Każda walizka czy torba nie może być cięższa niż 32 kg. To wynika z norm bezpieczeństwa na lotniskach.

Cena za dodatkowy bagaż w Wizz Air uzależniona jest od dat i trasy lotu. Przewożenie bagażu rejestrowanego w szczycie sezonu jest zawsze droższe niż poza sezonem. Poza tym można wybrać spośród dwóch ciężarów bagażu – tańszy do 20 kg i droższy do 32 kg. Zawsze jednak może to być maksymalnie sześć sztuk.

Pamiętaj, by pakując bagaż  do nadania, dobrze go zabezpieczyć. Z torby czy plecaka nie powinny odstawać żadne sznurki czy zaczepy. Jeśli zabierasz ze sobą śpiwór lub karimatę, zwróć uwagę, by były dobrze przymocowane i nie odpadły. Możesz np. owinąć całość folią stretchową. Kupisz ją w sklepach budowlanych. Innym sposobem na spakowanie bagażu rejestrowanego podczas podróży liniami WizzAir jest obwiązanie plecaka i śpiwora sznurkiem.