Menu

Wizzair

1

Wizz Air - Bagaż podręczny

Każdy pasażer linii lotniczych Wizz Air może zabrać na pokład jedną sztukę bagażu podręcznego. W cenie każdego biletu jest jedna sztuka bagażu podręcznego o wymiarach 55x40x23 cm i maksymalnej wadze 10 kg. Takie wymiary może mieć damska torebka, torba z laptopem, mały plecak, torba lub walizka. Ważne, by była to jedna rzecz. W liniach lotniczych WizzAir damska torebka jest traktowana jak jedna sztuka bagażu podręcznego. Jeśli chcesz zabrać na pokład torebkę i walizkę, spróbuj umieścić jedną w drugiej.

Dodatkowo, po wykupieniu opcji pierwszeństwa wejścia na pokład można ze sobą zabrać dodatkowy przedmiot osobisty, np. małą damską torebkę. Bagaż ten może mieć maksymalne wymiary 40x30x18 cm, ponieważ należy umieścić go w trakcie lotu pod fotelem.

Dodatkowo każdy pasażer może zabrać na pokład kurtkę, sweter czy koc, telefon komórkowy, materiały do czytania podczas lotu, kule lub laskę dla osób mających trudności z poruszaniem się czy składany dziecięcy wózek. W większości samolotów WizzAir wózek zostanie zabrany do luku bagażowego przy wejściu do samolotu i oddany zaraz po wylądowaniu. Dla dzieci do 2. roku życia można również zabrać posiłek na czas podróży. Nie obejmują go przepisy związane z przewozem płynów. Dorosły podczas kontroli będzie musiał skosztować pokarmu.